Farsiche
 •   1395/02/18
  خیلی از افراد سعی می کنند همیشه شیک و مرتب و تمیز به نظر برسند؛ مخصوصا زمانی که یک جلسه یا قرار مهمی داشته باشند؛ مثل جلسه خواستگاری یا مصاحبه کاری. اما شاید آنقدر به ظاهر خود برسند که یادشان برود بوی نامطبوع دهان را رفع کنند و همین نکته کوچک و ساده باعث خراب شدن ملاقات یا جلسه شان شود. البته رعایت بوی دهان امری نیست که مختص جلسات و قرارهای رسمی باشد؛ در روایات توصیه شده است قبل از ورود به مسجد و یا شب جمعه، خوردن پیاز مکروه است؛ به دلیل آنکه باعث آزردگی خاطر نمازگزاران می گردد.
  1
  بهداشت دهان
  سعی کنید مسواک را بطور منظم حداقل دو مرتبه در روز در برنامه روزانه تان قرار دهید. با شستشوی دندان ها، زبان و لثه ها، باکتری های مولدِ بوی نامطبوع از بین رفته و اقدام مهمی در پیشگیری و رفع بوی دهان انجام داده اید.

  اما هرگز نخ دندان را فراموش نکنید.آن هم فقط در روز!

  بهداشت دهان
  2
  رعایت بعضی خوردنی ها
  برخی از خوراکی ها مانند سیر و پیاز، با وجود آنکه خواص و فواید بسیار زیادی دارند اما باعث ایجاد بوی بد در دهان می شوند. بنابراین هنگام خوردن سیر یا پیاز، سعی کنید کمتر بجوید و یا همراه با غذا میل کنید تا دهان کمتر تحت تاثیر بوی این مواد قرار بگیرد. غذاهای پرچرب و کره زیاد نیز می تواند منجر به بوی نامطبوع دهان شود.
  رعایت بعضی خوردنی ها
  3
  مصرف برخی دیگر از خوردنی ها
  جویدن برخی از سبزیجات مانند کرفس، هویج و جعفری و کاهو می تواند مانع از تجمع باکتری ها و ایجاد بوی بد در دهان می شود.
  مصرف برخی دیگر از خوردنی ها
 • هشدار ها
  منابع
  نظرات
 • کپی کردن و انتشار مطالب فارسی‎چه، به شرط درج اسم فارسی‎چه در محل انتشار، هیچ اشکالی نداره!