hamed.hasanzade
 •   1394/11/28
  گاهی اتفاق می افتد که پایتان در اثر اتفاقی به اصطلاح پیچ می خورد و باعث آسیب شدید می شود. با ما در این آموزش همراه باشید تا شما را با راهکارهایی بعد از پیچ خوردگی پا آشنا کنیم.
  1
  استراحت
  راحت ترین قسمت درمان استراحت دادن است. باید به مفصل آسیب دیده استراحت بدهید و از آن کار نکشید. آن را جابجا نکنید و وزن تان را روی آن نیندازید. احتمالا پزشک شما موقتا را از هرگونه فعالیتی منع می کند.
  استراحت
  2
  یخ
  برای جلوگیری از ورم کردن و کاهش درد و تورم پا، از یخ استفاده کنید. روزی 4 الی 8 مرتبه هربار به مدت 20 دقیقه یخ یا یک بسته سبزیجات یخ زده را روی محل آسیب دیده بگذارید.
  یخ
  3
  باند پیچی
  محل آسیب دیده را با باندپیچی فشرده کنید تا از ورم کردن آن جلوگیری شود. دقت داشته باشید، باند را بیش از حد سفت نبندید که جریان خون با مشکل مواجه نشود.
  باند پیچی
  4
  پا را بالا بگذارید!
  در حالت خوابیده یا درازکش، پا را حدود 30 سانتی متر بالاتر از سطح قلب خود نگاه دارید تا جریان خون باعث ایجاد تورم در محل آسیب دیده نشود. تا این مرحله درمان های برنجی گفته میشود که درخانه نیز قابل اجراست. کلمه RICEرا که مخفف چهار کلمه Rest (استراحت)،Ice (یخ)، Compression (فشردن) و Elevation (بالا نگه داشتن) عضو است به اساس کمک‌های اولیه و مراقبت از مچ پای پیچ خورده است.
  پا را بالا بگذارید!
  5
  آتل
  اگر پزشک صلاح بداند پای پیچ خورده را آتل بندی می کند تا از مفصل حرکت نکند و آسیب دیدگی را التیام بخشد. امکان دارد داروهای ضد التهاب برای شما تجویز کند.
  آتل
 • هشدار ها
  منابع
  نظرات
 • مطالب مرتبط
  کپی کردن و انتشار مطالب فارسی‎چه، به شرط درج اسم فارسی‎چه در محل انتشار، هیچ اشکالی نداره!