hamed.hasanzade
 •   1394/11/28
  کودکم غذا نمی خورد، او به غذا تمایل نشان نمی دهد، اینها جملاتی هستند که مادران از احوال فرزندانشان می¬گویند. چرا برخی کوچولوهای بامزه امروزی نسبت به غذا بی تفاوت و دچار عارضه ای به نام بدغذایی هستند. برای اینکه پاسخ این مسئله را بدانیم بهتر است این چندگام را بخونیم، شاید بتوانیم علت بدغذایی کوچولو خودتون را پیدا کنید و به حل اش بپردازید.
  1
  غذا را باب میل فرزندتان درست کنید
  اگر فرزندتان از نوع طبخ یک وعده غذایی یا مواد اولیه یک میان وعده، نارضایتی دارد؛ سعی کنید با توجه به نوع علاقمندی کودکتان غذا را طبخ نمایید و آن را به گونه ای که او دوست می دارد سرو نمایید.
  غذا را باب میل فرزندتان درست کنید
  2
  وسایل دوست داشتنی !
  برای اینکه کودکتان از بهانه جویی و همچنین بدقلقی در هنگام غذا خوردن تا حد امکان پرهیز کند، برای فرزندتان ظرف غذا و سایر لوازم غذاخوری مشخص و جذاب را به انتخاب و علاقه خودش، برایش فراهم کنید؛ و سعی کنید بهترین خاطرات کودکتان را با این وسایل همراه کنید تا کودک شما بریا غذاخوردن علاقه و میل پیدا کند. همچنین سعی کنید این وسایل دوست داشتنی فرزندتان را همیشه همراه داشته باشید، حتی میهمانی ها و در مسافرت ها .
  وسایل دوست داشتنی !
  3
  غذاهای جایگزین درست کنید!
  اگر کودک شما به غذای خاصی واکنش شدید نشان می دهد و هرگز نمی¬تواند آن را به عنوان یک وعده ی غذایی پذیرش کند، برای فرزند خودتان غذاهای جایگزین ایجاد کنید. مثلا اگر فرزندتان از شیر بدش می آید می توانید از سایر لبنیات (البته با مشاوره تغذیه) برای سلامت کودکتان استفاده نمایید.
  غذاهای جایگزین درست کنید!
 • هشدار ها
  نظرات
 • مطالب مرتبط
  کپی کردن و انتشار مطالب فارسی‎چه، به شرط درج اسم فارسی‎چه در محل انتشار، هیچ اشکالی نداره!