admin.farsiche
 •   1394/11/21
  خیلی سال پیش که اوایل دوران نوجوانی را می گذراندم ، می خواستم خودم را شبیه بزرگترها نشان بدهم؛ دوست داشتم یک مرد باشم تا همه به من احترام بگذارند. اما نمی دانستم این مردانگی است که احترام می آورد. پدرم همیشه یکی از دوستان قدیمی اش را مثال می زد و در توصیفش می گفت یک مرد واقعی! حالا که بزرگتر شده ام می دانم که مرد بودن به هیکل و سبیل نیست! مرد بودن، به مردانگی است!
  2
  اهل علم ودانش!

  یک مرد جذاب اطلاعات عمومی زیادی دارد. یک مرد دنیا دیده و عاقل دربارهخیلی چیزها اطلاع دارد. بنابراین مطالعه کنید، با افراد همصحبت شوید و درباره موضوعات مختلف بحث کنید. روزنامه بخوانید تا هموارهدر جریان اتفاقات روز باشید. حتی یادگیری زبان دیگر در جذابیت شما بسیار تاثیر دارد.

  اهل علم ودانش!
  3
  محکم و قاطع!

  مرد واقعی در برابر مشکلات و سختی­ها محکم و قوی می ­ایستدو موانع را از سر راه بر می­دارد. سست عنصر نبودن و پای تصمیمات و تعهدات ماندن موجب جذابیت است. قدرت “نه” گفتن به درخواست های بی­ ارزش دیگران موجب رویش جذابیت است. برای جذابیت نیاز نیست هرکاری را قبول کنی بلکه جذابیت یعنی مصمم بودن و قاطعیت در رفتار و گفتار.

  محکم و قاطع!
  4
  خانواده دوست!

  یک مرد با وقار هیچ وقت مشغله ­های کاری و فردی او باعث نمی ­شود خانواده خودش را فراموش کند، بلکه آن­ها در اولویت ویژه قرار دارند. حل مشکلات اعضای خانواده برای او بسیار اهمیت دارد. و حتی در کارهای خانه به همسر خود کمک می کند. این نشانه از مروت و روحیه جوانمردی او است که با تمام سختی کار بیرون، حاضراست، در آشپزی و حتی نظافت خانه همسر خود را کمک کند.

  خانواده دوست!
  5
  کار با عزت و خرج بی منّت!

  مردان با عزت و شخصیت، هیچ وقت دستشانرا جلوی دیگران دراز نمی ­کنند بلکه با قدرت و بازوی خود کار می­کنند. همچنین با دلی باز اما با تدبیر برای خانواده خود پول خرج می کنند. خساست در آنها راه ندارد، بلکه بی منت و با عشق برای خانواده خود خرج می کنند. چون می دانند پولی که بدست می آورندبرای خانواده است، نه برای جمع کردن و انباشتن آن، این صفت انسان های خسیس و ناجوانمرد است.

  کار با عزت و خرج بی منّت!
  6
  بخشنده و جوانمرد!

  یکی از صفات ناپسند و ناجوانمردانه حرف زدن پشت سر دیگران است، چون آن­ها قدرت دفاع ندارند؛ اینکار کم کم باعث می شود دیگران از ما کناره بگیرند و دیگر دوستی نداشته باشیم. مرد واقعی از پشت به کسی خنجر نمی ­زند. بخشش رفتار کریمان و اهل مروت است اگر با آن­ها برخورد بدی بشود، به دل نمی­ گیرند.حتی گاهی با لبخند از کنار آن رد می­ شوند.

  بخشنده و جوانمرد!
  7
  شیک پوش و قوی، آری- جلف و زن نما، خیر!

  افرادی را می­بینید که نمی شود بگوییمزن هستند یا مرد چون به ظاهر مرد اند اما قیافه ای زنانه دارند و فکر می­کنند خوشتیپ هستند. اما باید بگویم ابرو برداشتن و لباس تنگ وگوشواره زدن نشانه خوش تیپینیست؛ بلکه  ملزوماتی مانند اتو کشیدن پیراهن،انتخاب درست کت و شلوار و استفاده از کفش های مناسب و داشتن یک ساعت شیک و زیبا نشانه خوش تیپی است. لازمنیست پول بسیار خرج مد و زیبایی کرد بلکه آراسته و مرتب بودن برای وقار مردانهکافی است. ورزش کردن یکی دیگر از کارهایمعمول افراد  با وقار است. تمیزی و موهایمرتب، دهان خوشبو باعث جذب است. اما آراستگی ظاهری فقط به پوشش داخل و خارج خلاصهنمی شود بلکه حرف­های زیبا، جملات مثبت، اعمال درست نیز باعث جذب است.

  شیک پوش و قوی، آری- جلف و زن نما، خیر!
  8
  نگاه هرز ممنوع!

  افراد جذاب هیج وقت در بیرون به دیگران نگاه نمی­کنندبخصوص که همسرشان در کنارشان باشد بلکه توجه او فقط به همسرش است. او را در کنارخودش حس می­کند. مردانی که هر لحظه در خیابان چشم می­گردانند به دنبال زنان دیگروقار و مردانگی و جذابیت ندارند.

  نگاه هرز ممنوع!
  9
  منظم و خوش قول!

  افرادی که در کارها دارای برنامه ریزی هستند و تعهدات خود را به انجاممیرسانند؛ جذابیت دارند. حتی خوش قولی یکیاز راههای احترام به دیگران است. که متقابلا احترامرا به دنبال می آورد.

  منظم و خوش قول!
 • هشدار ها
  1- افراد جذاب کارهای جذاب هم می کنند؛ مثلاً تاریخ تولد و سالگرد ازدواج و اتفاقات مهم را در ذهن خود حفظ می کنند و در آن روز افراد را سورپرایز می کنند. 2- یک فرد فداکار و ایثارگر همیشه جذاب و با وقار است؛ همانند کسانی که برای دفاع از میهن خود به جنگ با دشمن رفتند و جان خود را فدا کردند.
  منابع
  نظرات
 • مطالب مرتبط
  کپی کردن و انتشار مطالب فارسی‎چه، به شرط درج اسم فارسی‎چه در محل انتشار، هیچ اشکالی نداره!