admin.farsiche
 •   1394/11/21
  فرش یکی از چیزهایی است که از گذشته تا امروز جزو لوازم زندگی ما ایرانی هاست! یه جورایی برامون تداعی کننده خاطراته! حتی مردم سایر کشورها هم فرش های ایرانی را می¬شناسند و یه جورایی فرش ایرانی زبانزد خیلی از ملت هاست. گذشته از اینها، نشستن روی فرش باعث میشه احساس خوبی به آدم دست بده که شاید نشستن روی مبل اون حس خوب رو ایجاد نکنه. اما چطوری یه فرش ماشینی خوب بخریم که متناسب با خانه و البته جیب ما باشه؟!
  2
  بررسی عادت های زندگی

  اگر عادت دارید هنگام تماشایتلویزیون یا صرف غذا روی زمین بنشینید، فرش را با رنگ های چرک تاب تر(رنگ هایتیره) انتخاب کنید.

  اگر معمولا روی زمین میخوابید، دقتکنید که به مواد بکار رفته در فرش ماشینی حساسیت نداشته باشید.

  فرش هایماشینی پرزدهی بیشتری دارند؛ بنابراین اگر قراراست زیاد از فرش استفاده کنید،مراقب این نکته باشید.

  بررسی عادت های زندگی
  3
  بررسی ابعاد محل مورد نیاز

  نکته مهمبعدی که حتما باید درنظر داشته باشید، ابعاد و خصوصیات فضایی است که می­خواهیدبرای آنجا فرش تهیه کنید. پس از اندازه گیری ابعاد، هرگونه زائده ای مانند، ستون،شومینه یا حتی بازشو ها را نیز در نظر بگیرید؛ چرا که برخلاف موکت، فرش رانمیتوان برش زد.

  بررسی ابعاد محل مورد نیاز
  4
  بررسی جنس کف اتاق

  جنس کفمحل مورد نظر را بررسی کنید. سنگ و سرامیک طبع سردی دارند و پارکت، لمینت وموکت، طبع گرم. علاوه بر آن فرش روی سنگ و سرامیک راحت تر لیز میخورد. (فرشهایی که دور آنها چرم دوخته شده است جلوی این اتفاق را میگیرد.)

  بررسی جنس کف اتاق
  5
  اتاقتان پر است یا خالی؟

  لوازم واثاث اتاق یا سالن را نیز مدنظر داشته باشید. فرش های روشن در اتاق های کوچکو پر اثاث، فضا را بازتر و بزرگتر می نمایاند؛ درحالی که فرش های تیره درفضاهای بزرگ و خالی، ایجاد صمیمیت کرده و کم بودن اثاث به چشم نمی آورد.

  اتاقتان پر است یا خالی؟
 • هشدار ها
  برای خرید فرش بعنوان جهیزیه اصلا نیازی به گرفتن وام یا قرض کردن از افراد مختلف نیست. چرا که یک زوج جوان تازه ازدواج کرده، می¬توانند زندگی مشترکشان را در یک خانه کوچک و نقلی شروع کنند. رنگ و طرح اثاث و مبلمان نیز مساله مهم دیگری است که باید به آن توجه کرد. این موارد را در مطلب دیگری بخوانید. بررسی نوع فعالیت و میزان رفت و آمد هر اتاق نیز نکته دیگری است که نباید از آن غافل شد؛ مثلا فرشی که در اتاق خواب انداخته میشود با فرشی که در اتاق پذیرایی است، یکسان نیستند.
  منابع
  نظرات
 • مطالب مرتبط
  کپی کردن و انتشار مطالب فارسی‎چه، به شرط درج اسم فارسی‎چه در محل انتشار، هیچ اشکالی نداره!